Wednesday 28 February 2024

All Day

CMM writing Year 2 and 3 reports today

Internal

All Day

Year 7 Ceramic Workshops

Venue: Art Rooms

Upper School, Year 7, Parents, Staff

07:15-08:15

Breakfast Club - Wednesdays

Venue: Morrison Gallery

Co-Curricular, Breakfast Club

08:15-08:35

Year 2 Handwriting/Spellings Booster - REB

Venue: The Lighthouse

Co-Curricular, Little Stream - Activities before school

08:20-08:40

Year 2 Handwriting/Spellings Booster - ST

Venue: The Hub

Co-Curricular, Little Stream - Activities before school

08:20-08:40

Year 6 Horizons

Venue: G5/G6

Co-Curricular, Upper Prep and Senior- Academic

08:20-08:50

Orchestra

Venue: Britten

Co-Curricular, Upper Prep & Senior- Music

09:00

Year 9 vaccinations

Senior School, Year 9, Parents, Medical Centre, Staff

10:45-11:10

DT Catch-Up Club

Venue: DT Room

Co-Curricular, Upper Prep & Senior - Creative

10:45-11:15

Brass Band

Venue: Purcell

Co-Curricular, Upper Prep & Senior- Music

10:45-11:15

Jigs and Reels Club

Venue: Britten

Co-Curricular, Upper Prep & Senior- Music

10:45-11:15

Geography Drop-In

Venue: 5F

Co-Curricular, Upper Prep and Senior- Academic

10:45-11:15

Year 5 Lego Club

Venue: 5F

Co-Curricular, Upper Prep and Senior- Enrichment

10:45-11:15

Maths Drop-In with Mr Schuldt

Venue: MEAS teaching room

Co-Curricular, Upper Prep and Senior- Academic

13:10-13:40

Ballet - Year 2

Venue: Nash House Hall

Co-Curricular, Clubs - External Providers

13:30-16:45

Outdoor STEM Challenge at Bewl Water

Venue: Bewl Water

Co-Curricular, Upper School - Dulwich Inspires! Programme - BLOCK C (Spring Term Weeks 5-10)

14:00-16:00

Grooving and Cooking - BLOCK C (Spring Term Weeks 5-10)

Venue: Manor

Co-Curricular, Upper School - Dulwich Inspires! Programme - BLOCK C (Spring Term Weeks 5-10)

14:30

Football Girls-U11 Stanway vs Claremont Preparatory School

Venue: H

Sport, Football, Fixture

14:30

Football Girls-U11 Daly vs Claremont Preparatory School

Venue: H

Sport, Football, Fixture

14:30

Football Girls U11 Coombs vs Claremont Preparatory School

Venue: H

Sport, Football, Fixture

14:30

Football Girls-U11 Park vs Hilden Oaks School

Venue: H

Sport, Football, Fixture

14:30

Football Girls-U11 Hemp vs Hilden Oaks School

Venue: H

Sport, Football, Fixture

14:30

Football Girls-U13 Earps vs Claremont Preparatory School

Venue: H

Sport, Football, Fixture

14:30

Football Girls-U13 Russo vs Claremont Preparatory School

Venue: H

Sport, Football, Fixture

14:30

Football Girls-U13 Williamson vs Claremont Preparatory School

Venue: H

Sport, Football, Fixture

14:30

Football Girls-U13 Greenwood vs Claremont Preparatory School

Venue: H

Sport, Football, Fixture

14:30

Hockey Sevens Boys - U13 Ward vs Radnor House Sevenoaks

Venue: A

Sport, Hockey Sevens, Fixture

14:30

Hockey Sevens Boys - U13 Payne vs Radnor House Sevenoaks

Venue: A

Sport, Hockey Sevens, Fixture

14:30

Hockey Sevens Boys U11 - Ward vs Internal Tournament

Venue: H

Sport, Hockey Sevens, Fixture

14:30

Hockey Sevens Boys U11- Payne vs Internal Tournament

Venue: H

Sport, Hockey Sevens, Fixture

14:30

Hockey Sevens Boys U11 - Dodds vs Internal Tournament

Venue: H

Sport, Hockey Sevens, Fixture

14:30

Hockey Sevens Boys U11 - Mantell vs Internal Tournament

Venue: H

Sport, Hockey Sevens, Fixture

14:30

Hockey Sevens Boys- U13 Mantell vs Radnor House Sevenoaks

Venue: A

Sport, Hockey Sevens, Fixture

14:30

Hockey Sevens Boys-U13 Kerly vs Radnor House Sevenoaks

Venue: A

Sport, Hockey Sevens, Fixture

14:30

Hockey Sevens Boys - U13 Dodds vs Marlborough House School

Venue: A

Sport, Hockey Sevens, Fixture

14:40

Football Girls-U11 Toone vs Claremont Preparatory School

Venue: H

Sport, Football, Fixture

15:15-15:45

Ballet - Year 1

Venue: Nash House Hall

Co-Curricular, Clubs - External Providers

15:30-16:00

Years 2-4 Touch Typing Club

Venue: ICT room

Co-Curricular, Little Stream - After School Clubs

15:45-17:00

NH ASCC (No Packed Tea) 3.45-5.00

Venue: Nash House

Co-Curricular, NH and LS After School Care Club

15:45-17:00

Little Stream After School Care Club (No tea) 3.45-5.00

Venue: Little Stream

Co-Curricular, NH and LS After School Care Club

15:45-17:30

NH ASCC (Packed Tea) 3.45-5.30

Venue: Nash House

Co-Curricular, NH and LS After School Care Club

15:45-18:00

Little Stream After School Care Club (With tea)

Venue: Little Stream / Dining Hall

Co-Curricular, NH and LS After School Care Club

16:00

Little Stream Staff Meeting

Venue: Little Stream

Little Stream, Staff

16:00-16:45

Ballet - Year 3 and 4

Venue: Nash House Hall

Co-Curricular, Clubs - External Providers

16:00-17:00

Judo Club

Venue: Little Stream Hall

Co-Curricular, Clubs - External Providers

16:00-20:00

Day Boarding (until 8pm) - Wednesday

Venue: Manor

Co-Curricular, Extended Day - Boarding

16:15-17:30

Upper Prep and Senior Prep Room

Venue: US Library

Co-Curricular, Upper Prep & Senior Prep Room

17:30-18:00

Tea (until 6pm) - Wednesday

Venue: Morrison Gallery

Co-Curricular, Extended Day - Boarding

17:30-18:30

Ballet - Year 6

Venue: JLH

Co-Curricular, Clubs - External Providers

17:30-20:00

Year 9 Cafe use - Wednesdays

Venue: Henley cafe

Co-Curricular, Extended Day - Boarding

No calendars have been selected


Option 1

Synchronize the current calendar view based on the selected filters with your personal calendar.

No calendar filters have been selected so the filtered sync will not return any events. Close this pop up and select your filters before synchronising a filtered view.

Synchronize Filtered Calendar

URL:
webcal://calendar.dulwichcranbrook.org/CalendarSync.ashx?Cal=Dulwich%20Cranbrook%20Calendar&ID=968">


Option 2

Synchronize the entire school calendar with your personal calendar.

Synchronize Entire Calendar

URL:
webcal://calendar.dulwichcranbrook.org/CalendarSync.ashx?Cal=Dulwich%20Cranbrook%20Calendar&ID=968